Wymiana filtra kabinowego – zadbaj o zdrowie

Filtr kabinowy

Przez filtr kabinowy powietrze dostaje się do wnętrza samochodu. Pyły i inne zanieczyszczenia z zewnątrz zatrzymują się na membranie filtra. Dzięki zastosowaniu filtra dobrej jakości we wnętrzu samochodu możemy oddychać nieco czystszym powietrzem. Regularna wymiana filtra kabinowego jest ważna. W zależności od jakości, cena filtra może być zróżnicowana. Ze względu na bezpośredni wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy np. w czasie oczekiwania w korkach, warto zainwestować w filtr kabinowy dobrej jakości.

Wymiana filtra kabinowego

Regularna wymiana filtra kabinowego ogranicza zagrożenia związane z chorobami układu oddechowego oraz zagrożenia związane z ograniczeniem widoczności w wyniku zaparowania szyb oraz poprawia komfort podróży. Regularna wymiana filtra kabinowego jest szczególnie istotna w przypadku samochodów, którymi często podróżują dzieci.

Kiedy wymieniać filtr kabinowy

Nasz warsztat samochodowy w Legionowie zaleca regularną wymianę filtra przeciwpyłkowego. W zależności od warunków w jakich wykorzystywany jest samochód (np. drogi gruntowe gdzie zapylenie jest bardzo duże), przynajmniej raz w roku.
Oznaki zatkanego filtra kabinowego.
Zaparowane szyby, brak wentylacji wnętrza samochodu, nieprzyjemny zapach zgnilizny lub pleśni, to typowe objawy zapchanego filtra kabinowego. Zwlekanie z wymianą filtra może doprowadzić do nasilenia objawów chorób układu oddechowego. Innym ważnym aspektem jest znacznie pogorszyć komfort podróżowania.

Polub nas

Facebook
Google+
https://www.moto-mechanika.pl/wymiana-filtra-kabinowego">
Twitter