Klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe są elementem układu hamulcowego, który wraz z tarczami hamulcowymi bezpośrednio odpowiada za zatrzymanie pojazdu.
O konieczności wymiany klocków hamulcowych dowiadujemy się dzięki rozwiązaniom zastosowanym przez wytwórców. Niektórzy producenci stosują w klockach elektroniczne czujniki zużycia lub blaszki, które po starciu materiału ciernego stykają się z tarczą i hałasują lub powodują zamknięcie obwodu elektronicznego i zapalenie się kontrolki, co stanowi sygnał mówiący o zużyciu materiału ciernego i konieczności wymiany klocków hamulcowych.

Na rynku funkcjonuje wielu producentów oferujących klocki hamulcowe. Należy pamiętać, że cena nie powinna stanowić kluczowego kryterium podczas wyboru klocków hamulcowych. W przypadku układu hamulcowego, który ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa powinniśmy kierować się jakością produktu oraz zaufaniem do producenta.

Marki cieszące się największym zaufaniem na rynku to: ATE, Textar, TRW i Ferodo. Można rozważyć również zakup klocków hamulcowych marki: Kager, Kamoka, A.B.S. oraz Raicam.

Polub nas

Facebook
Google+
https://www.moto-mechanika.pl/klocki-hamulcowe">
Twitter